Pękaninko. Jedna ofiara zderzenia busa z pociągiem

03.04.2024 o godzinie 14:49 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Białogardzie wpłynęła formatka z informacją o zderzeniu pojazdu z pociągiem w miejscowości Pękaninko.

Na miejsce zadysponowane zostało 7 zastępów straży pożarnej, policja oraz ZRM.

Strażaccy po dojeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczyli teren akcji i przystąpili do działań. W wyniku rozpoznania ustalono, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pojazdu Volkswagen Transporter z pociągiem Inter City. W wyniku uderzenia w pojeździe znajdował się uwięziony mężczyzna a pojazd znajdował się na dachu.

Strażacy ustabilizowali pojazd i przy pomocy narzędzi hydraulicznych ewakuowali kierującego pojazdem. Mężczyzna został przekazany do Zespołu Ratownictwa Medycznego, który stwierdził zgon. W trakcie prowadzenia działań ustalono, że pociągiem podróżowało ok. 150 osób, część z nich ewakuowali strażacy. Żadna z osób nie wymagała udzielenia pomocy medycznej.

Działania zakończono o godzinie 17:23. Na miejscu pozostała policja, SOK oraz prokurator prowadzący swoje czynności. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu.

Opracowanie, fotografia nagłówkowa: ogn. Marcin Rynkiewicz


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »