Po pracowitej niedzieli, pracowity poniedziałek

Poniedziałek był kolejnym dniem, w którym w pogodzie dominowały opady śniegu. W niektórych regionach Polski dosyć intensywne. Co za tym idzie sporo pracy mieli także strażacy.

Ponad 800 razy interweniowała w poniedziałek Państwowa Straż Pożarna w związku z opadami śniegu – poinformował rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski. Dodał, że najwięcej wyjazdów odnotowano w województwie małopolskim.

Takich zdarzeń było dokładnie 803. Najczęściej interweniowali strażacy z w województw: małopolskiego – 234, śląskiego – 173, lubelskiego – 125, świętokrzyskiego – 88, a także podkarpackiego – 87.

Najczęściej strażacy usuwali drzewa i gałęzie złamane pod naporem śniegu, które stwarzały zagrożenie dla ruchu na drogach i chodnikach, a także dla budynków. Nie ma informacji, aby ktokolwiek bezpośrednio ucierpiał w wyniku tych zdarzeń.

Zdjęcie: OSP Ruda Maleniecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »