Podejrzana paczka w Ministerstwie Zdrowia. Trwa akcja służb

W siedzibie Ministerstwa Zdrowia przy ulicy Miodowej w Warszawie trwa akcja służb ratowniczych. Jest ona związana z podejrzaną substancją znalezioną w jednej z paczek, która dziś dotarła do siedziby resortu. Na miejscu obecna jest m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa-6”.

Służby otrzymały dziś informację o podejrzanej paczce jaka dotarła do siedziby Ministerstwa Zdrowia. Według wstępnych ustaleń w paczce może znajdować się sproszkowana substancja. W działaniach na miejscu udział biorą m.in.: strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego stołecznej PSP.

Ratownicy sprawdzają zawartość paczki oraz czy nie stanowi ona zagrożenia dla ludzi. Zdecydowano o odizolowaniu trzech osób, które miały kontakt z paczką. Jej zawartość będzie najpierw sprawdzona w mobilnym laboratorium, którym dysponuje SGRChem. Te działania pozwolą ustalić czy substancja stanowi zagrożenie dla ludzi. O dalszych krokach decydować będzie obecny na miejscu akcji inspektor sanitarny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »