Złodzieje w remizie. Łupem padł zestaw ratownictwa technicznego

Kilka dni temu miało miejsce włamanie do strażnicy OSP w Szkaradowie w powiecie rawickim. Łupem złodziei padł zestaw ratownictwa technicznego marki Holmatro.

Sprzęt hydrauliczny służący do ratowania ludzi uwięzionych we wrakach samochodów padł łupem nieznanych sprawców. Złodzieje najprawdopodobniej do wnętrza garażu dostali się przez okno jednego z pomieszczeń administracyjnych.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szkaradowie (gm. Jutrosin) zostali pozbawieni możliwości udzielania pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych. Skradziono im specjalistyczne narzędzia w postaci rozpieracza ramieniowego, pompy hydraulicznej i kompletu węży zasilających. Straty szacowane są w dziesiątkach tysięcy złotych. Złodziei tropią rawiccy policjanci.

Apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na pojawiające się na terenie wiosek nieznane, podejrzanie zachowujące się osoby, a także na pojazdy posiadające „obce” numery rejestracyjne. O każdym tego typu spostrzeżeniu prosimy informować dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, telefon nr 65 546 62 00 lub poprzez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu tel. 112.

Dane skradzionego sprzętu:

   • pompa hydrauliczna HOLMATRO: SR 40 PC 2, nr fabryczny: 1230472HH, rok prod. 2014
   • rozpieracz ramieniowy HOLMATRO: SP 42 40 C, nr fabryczny: 1230777HH, rok prod.2014
   • wąż hydrauliczny HOLMATRO: C 10 BU, nr fabryczny: 13129280, rok prod.2014
   • wąż hydrauliczny HOLMATRO: C 10 OU, nr fabryczny: 14105072, rok prod.2014

Opracowanie: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP
Foto nagłówkowe: dh Tomasz Knop, OSP w Jutrosinie

(Skradziony sprzęt na fotografii nagłówkowej wskazano za pomocą strzałek)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »