Polscy strażacy ruszyli z pomocą na Bałkany

Konwój złożony z siedmiu samochodów Państwowej Straży Pożarnej wyrusza z Warszawy na Bałkany. Strażacy wiozą zapas maseczek ochronnych i płynów dezynfekcyjnych, które pomogą w zwalczaniu pandemii Covid-19.

Dziś przed południem, na bazie stołecznej JRG-8 odbył się briefing prasowy przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Zdrowia, Agencji Rezerw Materiałowych i dyplomatów z państw bałkańskich. Spotkanie związane było z pomocą humanitarną, jaką Polska wysyła do państw Bałkanów Zachodnich: Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Kosowa, Macedonii Północnej oraz Serbii.

Do wymienionych wyżej państw polscy strażacy przewiozą transport 600 tys. maseczek ochronnych oraz 60 tys. litrów płynów dezynfekcyjnych. Środki te pomogą w zwalczaniu pandemii Covid-19 w tych krajach. Transport realizowany jest sześcioma ciężarówkami Państwowej Straży Pożarnej z województw: podkarpackiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego oraz samochodem operacyjnym z Komendy Głównej PSP. Stąd też obecność na briefingu komendanta głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka.

Jest to kolejny taki transport humanitarny, który realizuje Państwowa Straż Pożarna. Wcześniej polscy strażacy odbyli podobny konwój na Białoruś, gdzie oprócz maseczek i płynów dezynfekcyjnych zawieźli również zapas leków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »