Pożar centrum budowlanego w Zielonej Górze. W akcji 20 zastępów

20 zastępów straży pożarnych walczyło z pożarem jaki przed północą wybuchł w jednym z centrów budowlanych w Zielonej Górze. Ogień pojawił się w kondygnacji podziemnej, gdzie znajduje się parking. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.

Około godziny 23:30 w środę (26.04) zielonogórscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze jednego z centrów budowlanych na terenie miasta. Na miejsce skierowano kilka zastępów ratowniczo-gaśniczych. Gdy ratownicy dotarli na miejsce okazało się, że pożar wybuchł w podziemnym garażu. W to miejsce wysłano strażaków zabezpieczonych aparatami powietrznymi.

Jak ustalono zapalił się składowany w garażu styropian. Wewnątrz panowało bardzo duże zadymienie, które utrudniało prowadzenie działań gaśniczych i poruszanie się po budynku. Na miejsce zadysponowano kolejne zastępy PSP i OSP, w tym cysternę z zielonogórskiej JRG 2. W kulminacyjnym momencie w akcję zaangażowanych było 20 jednostek straży pożarnych.

Mimo zaangażowania dużych sił i środków akcja gaśnicza trwała całą noc. Pożar zlokalizowano około godziny 6:00 w czwartkowy (27.04) poranek. Przez kilka kolejnych godzin kontynuowano dogaszanie oraz wynoszenie materiałów składowanych w garażu w bezpieczne miejsce.

Na tą chwilę nie wiadomo co było przyczyną powstania pożaru. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych. Udało się również nie dopuścić do rozprzestrzenienia pożaru na wyższe kondygnacje. Trwa także szacowanie strat. Wiadomo już, że te będą wysokie, gdyż na poziomie parkingu składowano różny asortyment wykonany z łatwopalnych materiałów.

Fotografia nagłówkowa: KW PSP Gorzów Wielkopolski


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »