Tragiczny wypadek drogowy na DW 527 pod Olsztynem

33-letni kierujący osobowym oplem zginął w wyniku zderzenia z samochodem ciężarowym. Do tego wypadku doszło nad ranem w miejscowości Tomaszkowo, na drodze łączącej Olsztynek z Olsztynem. Na miejscu pracowały cztery zastępy PSP i OSP.

W środę (16.11) około godziny 5:00 na drodze wojewódzkiej 527 między Olsztynem a Olsztynkiem w Tomaszkowie doszło do zderzenia się samochodu osobowego z ciężarówką. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP z JRG 1 w Olsztynie oraz dwa zastępy OSP Bartąg – łącznie 21 strażaków-ratowników. Przybyli również policjanci i zespoły ratownictwa medycznego.

Ratownicy stwierdzili, że pojazdami poruszali się jedynie kierujący. Obrażenia jakich doznał 33-letni kierujący osobowym oplem okazały się śmiertelne. Podjęta reanimacja nie przyniosła efektu, mężczyzna zmarł na miejscu. Z kolei 53-letni kierujący ciężarowym iveco trafił do szpitala z obrażeniami kończyn dolnych.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że na prostym odcinku drogi z nieznanych przyczyn kierujący osobowym oplem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka dostawczym iveco – informuje olsztyńska policja.

Na czas akcji ratowniczej i czynności dochodzeniowych ruch na drodze wojewódzkiej był wstrzymany. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

 

Foto: Policja Olsztyńska (1), PSP Olsztyn (2-3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »