Kluczbork. Tragiczny wypadek w Gronowicach. Zginął 22-latek

W godzinach nocnych kluczborskie służby otrzymały informację o wypadku w Gronowicach. Audi A6 roztrzaskało się na drzewie. W wypadku zginął 22-letni kierujący, z kolei 18-letnia pasażerka nie odniosła poważniejszych obrażeń. Na miejscu pracowali strażacy kluczborskiej PSP i druhowie z OSP Jasienie.

We wtorek (15.11) około godziny 1:00 służby ratownicze w Kluczborku odebrały informację o wypadku na lokalnej drodze w miejscowości Gronowice. Według informacji auto osobowe uderzyło w drzewo. Na miejsce wypadku skierowano strażaków z JRG Kluczbork i OSP Jasienie, a także zespoły ratownictwa medycznego i policjantów.

Ratownicy zastali na miejscu rozbite auto marki Audi A6, znajdujące się poza jezdnią. W środku uwięziony był jego kierujący. Ustalono również, że autem podróżowała 18-letnia pasażerka, której udało się samodzielnie opuścić pojazd. Nie odniosła poważniejszych obrażeń. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca wypadku, zajęli się wykonaniem dostępu do poszkodowanego i jego ewakuacją z wraku. Niestety, u młodego mężczyzny stwierdzono brak podstawowych czynności życiowych. Podjęta reanimacja nie przyniosła efektu. 22-letni kierujący autem zmarł na miejscu.

Kluczborscy policjanci zajęli się ustalaniem okoliczności wypadku.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu 22-letni mężczyzna najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem audi A6, na wskutek czego jego samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo – informuje Policja.

Mundurowi, którzy pracowali pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady, ustalili świadków oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Zgromadzony materiał pozwoli na ustalenie szczegółowych okoliczności i przyczyn wypadku.

Fotografia nagłówkowa: KPP Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »