124 funkcjonariuszy PSP promowanych na pierwszy stopień oficerski

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Kamiński, Rozkazem personalnym z dnia 24 października 2022 r., nadał z dniem 11 listopada 2022 r. stopień młodszego kapitana, 124 funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej.

W poniedziałek 14 listopada 2022 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak wraz z nadbryg. Krzysztofem Hejdukiem dokonali aktu promocji funkcjonariuszy PSP na pierwszy stopień oficerski. Awanse otrzymali strażacy, którzy ukończyli w Szkole Głównej Służby Pożarniczej przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania: stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej (SPO) lub stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi (SPK).

Gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w przemówieniu okolicznościowym skierował do awansowanych słowa:

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Gratuluję wszystkim promowanym… Determinacja oraz chęć kształcenia i podnoszenia kwalifikacji, doprowadziła Was tutaj. A to dopiero początek Waszej nowej ścieżki w Państwowej Straży Pożarnej.

Wśród nowych oficerów PSP znalazło się 35 kobiet. Do tego faktu odniósł się komendant główny PSP, słowami:

Był dziś podczas promocji taki moment, że w kilku rzędach były same panie. To dobrze, dlatego, że nasza wizja rozwoju PSP jest taka, że chcemy, żeby kobiety były jeszcze ważniejszym elementem w naszej formacji.

 Serdecznie gratulujemy i życzymy satysfakcji oraz poczucia dumy z pełnionej służby!

Opracowanie: Wydział Prasowy KG PSP
Zdjęcia: bryg. Karol Kierzkowski, kpt. Grzegorz Trzeciak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »