Klęczany. 12 zastępów walczyło z pożarem w domu dziecka

Blisko 50 strażaków z 12 zastępów PSP i OSP walczyło z wieczornym pożarem w Domu Dziecka w miejscowości Klęczany. Ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń około godziny 23. w poniedziałek. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych. Akcja trwała nieco ponad 3 godziny.

Klęczany. W poniedziałek (05.06) tuż po godzinie 23. strażacy z Nowego Sącza przyjęli zgłoszenie o pożarze budynku Domu Dziecka w miejscowości Klęczany. Na miejsce udali się strażacy z nowosądeckiej JRG 1, a także okolicznych jednostek OSP.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że palił się jeden z pokoi znajdujący się na piętrze w murowanym budynku Domu Dziecka. Ogień wychodził na zewnątrz budynku poprzez otwór okienny. Zadymione było całe piętro wraz z częścią klatki schodowej – relacjonują strażacy z Nowego Sącza.

W chwili wybuchu pożaru w budynku przebywało 15 wychowanków (6-17 lat) i 2 opiekunki. Wszyscy zdołali opuścić budynek jeszcze przed dojazdem jednostek straży pożarnych. Co ważne nie odnieśli obrażeń. Po ewakuacji dzieci, opiekunki próbowały również ugasić ogień. Działania te okazały się jednak nieskuteczne.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru oraz wyłączeniu dopływu prądu i gazu. Podano prądy wody w celu ugaszenia pożaru. Po ugaszeniu palącego się pomieszczenia usunięto na zewnątrz i  przelano spalone elementy wyposażenia pokoju – informuje PSP.

Na koniec strażacy rozebrali z podnośnika nadpalone elementy elewacji budynku. Budynek został przewietrzony i oddymiony, a także sprawdzony kamerą termowizyjną i miernikiem wielogazowym. Akcja gaśnicza, w której uczestniczyło 49 strażaków z 12 zastępów PSP i OSP zakończyła się po nieco ponad 3 godzinach Mieszkańcy i opiekunki nie wrócili do placówki. Zostali ulokowani w pobliskim Domu Pomocy Społecznej.

Trwa ustalanie przyczyn powstania pożaru.

Foto: Komenda Miejska PSP Nowy Sącz


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »