Narew. Bardzo duży pożar kurnika w powiecie hajnowskim

13 zastępów strażackich z powiatu hajnowskiego i białostockiego zaangażowano w gaszenie pożaru kurnika w miejscowości Narew. W chwili powstania pożaru w budynku nie było drobiu. Żadna z osób przebywających na terenie fermy nie ucierpiała w wyniku zdarzenia.

Narew. W czwartek (1.06) tuż przed godziną 14. hajnowscy strażacy przyjęli zgłoszenie o pożarze budynku na terenie fermy drobiu w miejscowości Narew. Do zdarzenia skierowano zastępy JRG Hajnówka i okolicznych jednostek OSP.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że jeden z kurników objęty jest pożarem. W budynku panuje silne zadymienie. Właściciel wraz z pracownikami znajdował się na zewnątrz, nikt nie wymagał pomocy medycznej – relacjonuje asp. Kamil Makarowski, z PSP w Hajnówce.

Pożarem objęty był budynek kurnika o wymiarach ok. 100 na 15 metrów. Ze względu na rozmiary zdarzenia zdecydowano o zadysponowaniu dodatkowych jednostek OSP i PSP. Na początku akcja gaśnicza polegała na podaniu trzech prądów wody w natarciu na pożar. Działania skupiły się na obronie zagrożonych obiektów fermy, silosów i bliźniaczego kurnika. Do budynku wprowadzono także jedną rotę, która miała ugasić pożar.

Gdy na miejsce docierały kolejne zastępy podano jeszcze dwa prądy wody w natarciu na dach budynku. Po godzinie 15. pożar był już zlokalizowany. Dach płonącego budynku zapadł się do wnętrza. Kurnik połączony z płonącym budynkiem i silosy uratowano. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono obiekt kamerą termowizyjną.

W kilkugodzinną akcję ratowniczo-gaśniczą zaangażowano łącznie 13 zastępów PSP z Hajnówki i Białegostoku, a także OSP z miejscowości Czyże, Mochnate, Trześcianka, Nowokornino, Narew i Łosinka. Na miejscu pracowały grupy operacyjne z KP PSP Hajnówka i KW PSP Białystok.

Fotografia nagłówkowa: KP PSP w Hajnówce


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »