Niebezpiecznik.pl ostrzega. Podają się za KG PSP i straszą zagrożeniem radiacyjnym

Portal internetowy Niebezpiecznik.pl informuje o mailach wysyłanych przez osoby podszywające się pod funkcjonariuszy Komendy Głównej PSP. Autorzy ostrzegają w nim o rzekomym zagrożeniu radiacyjnym nadchodzącym z terytorium Ukrainy, a także „radzą” jak je ograniczyć.

Uwaga na kampanię dezinformacyjną, w której ktoś (no ciekawe kto?) podszywa się pod Straż Pożarną – zakomunikowali w środę na mediach społecznościowych autorzy portalu Niebezpieczik.pl.

Do komunikatu dołączyli zrzut z treścią maila, w którym autorzy – podający się za funkcjonariuszy PSP – ostrzegają obywateli przed skutkami ostrzelania przez Rosjan składu rakiet ze zubożonym uranem na zachodzie Ukrainy. Wiadomość, została opatrzona tytułem: „Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej”. Wysłano ją z adresu e-mail, który może sugerować, że wiadomość rzeczywiście wysłała KG PSP.

Sama Komenda Główna PSP jak na razie nie odniosła się oficjalnie do tych informacji. Nie ulega jednak wątpliwości, że informacja jest fałszywa. Jej autorzy świadomie lub nie wpisują się tym samym w rosyjską kampanię dezinformacyjną w związku z konfliktem na Ukrainie.

Celem wywołanie paniki, więc uspokójcie znajomych – uspokajają redaktorzy Niebezpiecznika.

W tym miejscu warto również dodać, że jedynym źródłem wiarygodnych informacji na temat zagrożenia radiacyjnego w Polsce są komunikaty Państwowej Agencji Atomistyki. Znajdziecie je m.in. na stronie internetowej PAA oraz na profilu PAA na platformie Twitter. Dziś i w poprzednich dniach Agencja nie odnotowała niepokojących wskazań aparatury pomiarowej.

Fotografia nagłówkowa, ilustracyjna: KW PSP Katowice


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »