Niwnica: Pożar hali produkcyjno-magazynowej

Blisko czterdzieści zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz OSP z terenu powiatu nyskiego walczyło z pożarem hali produkcyjno-magazynowej firmy produkującej meble tapicerowane w miejscowości Niwnica.

Niwnica. W środę (31.05) o godzinie 16:14 do KP PSP w Nysie wpłynęła informacja o pożarze w zakładzie meblarskim w miejscowości Niwnica. Do zdarzenia skierowano jednostki strażackie z terenu powiatu nyskiego. Pierwsze zastępy na miejsce dotarły już po kilku miesiącach.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu PSP, kierujący działaniem ratowniczym potwierdził, że pożarem objęta jest hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni około 5000 metrów kwadratowych. Na miejsce skierowano kolejne siły i środki – informuje opolska PSP.

Z uwagi na rozmiar pożaru do pomocy skierowano kolejne zastępy z powiatu opolskiego. Na miejsce udały się również zastępy z jednostek PSP z Brzegu, Kędzierzyna-Koźla, Krapkowic, Opola oraz Prudnika. W kulminacyjnym momencie działania prowadziło niemal 140 strażaków PSP i OSP z 39 zastępów. W akcji uczestniczyły również grupy operacyjne z KP PSP w Nysie i KW PSP w Opolu.

Dodatkowego wsparcia udzieliły też Lasy Państwowe. Leśnicy skierowali do Niwnicy śmigłowiec, który wykonał 8 zrzutów wody na pożar, a także samolot Dromader. Z tej maszyny wykonano jeden zrzut.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W momencie powstania pożaru pracowników nie było w zakładzie – podsumowują opolscy strażacy.

Szacowanie strat i ustalanie okoliczności i przyczyn powstania pożaru trwa. Strażacy wciąż pracują na miejscu zabezpieczając i dogaszając pogorzelisko. Według wstępnych szacunków straty mogły wynieść nawet 5 mln złotych.

Foto: mł. kpt. Łukasz Nowak rzecznik prasowy OKW PSP


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »