OSP Chorzyna wspiera chorego Stasia ze środków pozyskanych z elektrycznych śmieci

Kolejny wspaniały gest strażaków zaangażowanych w akcję „OSP na straży środowiska”. Druhowie z Chorzyny koło Wielunia w województwie łódzkim przekazali pieniądze pozyskane z akcji na leczenie małego Stasia. W zbiórce elektrośmieci wspierali ich koledzy z Raduczyc i Aleksandrowa.

W ciągu ostatnich tygodni strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Chorzyny przy wsparciu druhów z OSP Raduczyce oraz OSP Aleksandrów uczestniczyli w intensywnej akcji na rzecz ochrony środowiska. Zbierali zużyte elektryczne i elektroniczne urządzenia w ramach „OSP na straży środowiska”. Ich zaangażowanie przyniosło nie tylko korzyści ekologiczne, ale także niezwykłą pomoc dla małego Stasia, który potrzebuje pilnego leczenia.

Chłopiec jest synem dwojga członków OSP w Chorzynie. Urodził się w maju zeszłego roku poprzez nagłe cesarskie cięcie. Stwierdzono u niego wady wrodzone, które wymagały pilnego leczenia operacyjnego. W pierwszych tygodniach życia pojawiły się kolejne komplikacje, które wymagają specjalistycznej i kosztownej terapii. Dzięki zaangażowaniu druhów oraz wsparciu społeczności lokalnej zebrano imponujące 8 ton e-odpadów. Pieniądze pozyskane ze zbiórki druhowie przekażą na leczenie Stasia.

To nie oznacza jednak końca zbiórki na rzecz Stasia. Nadal można wspomóc dalsze leczenie chłopca. Każda pomoc jest nieoceniona i może przyczynić się do poprawy życia Stasia. Wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie zbiórki w portalu Siepomaga.pl.

Foto: OSP na straży środowiska, MB Recycling Spółka z o.o.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »