DROGI V. PSP odbiera samochody GBA z funkcją cięcia

Państwowa Straż Pożarna odbiera kolejne wozy nabyte w ramach projektu: „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap V”. Tym razem są to pojazdy GBA w standardzie pierwszowyjazdowym z funkcją cięcia. Auta posiadają na wyposażeniu urządzenia gaśniczo-tnące COBRA.

Na wyposażenie jednostek PSP trafiły pierwsze samochody GBA w standardzie pierwszowyjazdowym z funkcją cięcia, które zakupiono w ramach projektu: Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap V. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 14 tego typu pojazdów, a realizuje je kielecka firma MOTO-TRUCK. Przetarg na te pojazdy przeprowadziła Komenda Wojewódzka PSP w Opolu jeszcze w zeszłym roku, zaś realizację zaplanowano na rok bieżący.

Firma wybrała pod zabudowę podwozia marki IVECO Eurocargo ML150E32W z napędem uterenowionym 4×4. Zabudowę wykonano ze stali nierdzewnej. Umieszczono w niej zbiornik na wodę o pojemności 2500 litrów i 250-litrowy zbiornik na środek pianotwórczy oraz autopompę dwuzakresową typu A16/8. Wyposażenie pojazdów ukompletowano zgodnie ze standardem przewidzianym dla pojazdów pierwszowyjazdowych GBA 2/16. Wyposażono je m.in. w zestawy narzędzi hydraulicznych LUKAS. Na wyposażeniu znalazły się również urządzenia gaśniczo-tnące COLDCUT COBRA z zapasem ścierniwa. Obecnie strażacy szkolą się z obsługi pojazdów i sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Odbiorcami i użytkownikami aut są:

  • KW PSP Wrocław: KP PSP Kłodzko; KP PSP Oleśnica; KM PSP Wałbrzych;
  • KW PSP Łódź: KP PSP Pabianice; KM PSP Piotrków Trybunalski;
  • KW PSP Opole: KM PSP Opole; KP PSP Nysa;
  • KW PSP Białystok: KM PSP Białystok; KP PSP Kolno; KM PSP Łomża; KP PSP Zambrów;
  • KW PSP Katowice: KM PSP Bielsko-Biała; KM PSP Gliwice; KM PSP Tychy.

Całkowita wartość zamówienia wyniosła 23 178 120 złotych.

Fotografia nagłówkowa: 112Tychy.pl -Tyskie Służby Ratownicze


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »