Targi SAWO 2024 z rekordową ekspozycją!

Już w najbliższy wtorek startuje największe wydarzenie wystawiennicze branży BHP, pożarnictwa i ratownictwa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W dniach 23-25 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich swoją ofertę zaprezentuje blisko 300 wystawców z 25 krajów. Stoiska wypełnią aż trzy pawilony wystawiennicze – 3, 3a oraz 4, tworząc tym samym największą wystawę w historii Targów SAWO.

Aktualne tematy branży ochrony pracy, pokazy w specjalnie wydzielonych strefach, rekordowa ekspozycja innowacji z obszaru bezpieczeństwa, a także sprawdzone punkty programu konferencyjnego – to tylko część atrakcji najbliższej edycji Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO.

Produkty i rozwiązania z 25 stron świata

Wprowadzanie coraz nowszych technologii i zmieniające się przepisy mają znaczący wpływ na ogromne zainteresowanie wystawców udziałem w wydarzeniu, podczas którego swoją ofertę zaprezentuje blisko 300 wystawców. Targi SAWO 2024 to idealne miejsce do zapoznania się z ofertą zarówno polskich, jak i zagranicznych liderów rynku w branży BHP i ppoż. Tegoroczna, silna reprezentacja zagranicznych wystawców obejmuje blisko 25 krajów, takich jak Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Indie, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Niemcy, Pakistan, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Sri Lanka, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, USA, Wielka Brytania czy Włochy.

Jak podkreśla Dagmara Suprun, dyrektor Targów SAWO – Nasi wystawcy w dużym stopniu partycypują w tworzeniu i dostosowywaniu standardów bezpieczeństwa pracy do aktualnych potrzeb rynku. Właśnie dlatego rozwijana jest wszechstronna oferta Targów SAWO i zwiększana powierzchnia ekspozycyjna w obszarze m.in. odzieży ochronnej i roboczej, środków ochrony indywidualnej i zbiorowej, zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości, środków i sprzętu do udzielania pierwszej pomocy, sprzętu do gaszenia pożarów, urządzeń pomiarowych i kontrolnych, usług związanych z przeglądami i certyfikacją sprzętu BHP. Na stoiskach pojawi się też wiele produktów i usług mających na celu identyfikację i eliminację potencjalnych zagrożeń.

Konferencje, których nie można przegapić

Od wielu lat Targi SAWO są w czołówce wydarzeń przeznaczonych dla branży BHP i ppoż. na polskim i europejskim rynku. To za sprawą bogatej oferty wystawienniczej ale również bogatego programu imprez towarzyszących targom. Jak co roku na zwiedzających w Poznaniu mogą liczyć na udział w widowiskowych pokazach i merytorycznych konferencjach organizowanych przez wiodące instytucje branżowe.

Podczas konferencji branżowych, specjaliści podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie aktualnych kwestii dotyczących branży BHP. Poruszą takie tematy jak zarządzanie dobrostanem w miejscu pracy, nowoczesne instalacje przeciwpożarowe w ochronie życia i mienia, zastosowanie urządzeń autonomicznych w transporcie wewnątrzzakładowym, bezpieczeństwo pracy w świecie cyfrowym czy kształtowanie postaw ekologicznych wśród pracowników służby BHP.

Jak podkreśla Dagmara Suprun, SAWO to wyjątkowe wydarzenie, które pozwala nie tylko na podniesienie kwalifikacji zawodowych, ale także na tworzenie silnej społeczności zrzeszającej profesjonalistów z całej branży ochrony pracy. – Zachęcam wszystkich zainteresowanych bezpieczeństwem w miejscu pracy do aktywnego uczestnictwa w Targach SAWO i zaangażowania się w dialog dotyczący wspólnych wyzwań branżowych. Chcemy, aby nasze kwietniowe wydarzenie było miejscem, gdzie biznes spotyka się z kreatywnością, a pomysły zamieniają się w konkretne działania – dodaje dyrektor.

Wiele branż, jedno miejsce

Dodatkowym atutem tegorocznej odsłony Targów SAWO jest ich organizacja podczas wielkiego bloku targowego, obejmującego aż pięć imprez wystawienniczych. Razem z Targami SAWO w tym samym terminie odbędą się Targi INSTALACJE, Targi GREENPOWER, Targi SECUREX oraz Targi EXPOPOWER.

Ekspozycja kwietniowego bloku targowego zajmie aż siedem pawilonów wystawienniczych, na których swoją ofertę zaprezentuje ponad 800 wystawców! Jest to jedyne takie w Polsce kompleksowe spotkanie adresowane do przedstawicieli branży instalacyjnej, OZE, energetyki konwencjonalnej, nowoczesnych technologii zero- i nisko-emisyjnych, technologii wodorowych i dekarbonizacyjnych, a także zabezpieczeń oraz ochrony pracy, pożarnictwa i ratownictwa. Bilet na jedną z imprez uprawnia do zwiedzania ekspozycji wszystkich wydarzeń targowych z bloku.

Do zobaczenia już 23-25 kwietnia br. w Poznaniu podczas SAWO 2024.

Autor: Martyna Matuszczak Grupa MTP
Fotografia nagłówkowa, ilustracyjna: Grupa MTP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »