Uroczyste przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Ćmielów

9 listopada na ćmielowskim rynku przy figurce Św. Floriana odbyła się uroczystość przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Ćmielowie prowadzona przez burmistrza Miasta i Gminy Ćmielów Joannę Suską.

Swoja obecnością organizatorów zaszczycili: posłowie na sejm RP – Agata Wojtyszek, Andrzej Kryj, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Ryszard Gliwiński, radni Powiatu Ostrowieckiego, radni Rady Miejskiej w Ćmielowie, sołtysi a także druhowie OSP i mieszkańcy gminy Ćmielów. Komenda Powiatowa PSP w Ostrowcu Św. reprezentowana była przez st. bryg. Roberta Grudnia, który odczytał list gratulacyjny od Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Krzysztofa Cioska.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 4,1/16 na podwoziu Volvo FL 280 4×4 o wartości 791 382 zł został zakupiony został ze środków: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a także z budżetu gminy Ćmielów, którego udział stanowił 50% wartości auta.

Kluczyki do nowego, długo wyczekiwanego wozu w imieniu strażaków OSP w Ćmielowie odebrał prezes OSP dh Zbigniew Gromek. Przekazała je burmistrz Miasta i Gminy Ćmielów, życząc jak najmniej wyjazdów do trudnych działań.

Zakup pojazdu dla jednostki OSP niewątpliwie stanowi zwiększenie potencjału ratowniczego na terenie gminy Ćmielów i powiatu ostrowieckiego oraz podniesie skuteczność prowadzonych akcji ratowniczych i poprawi  komfort codziennej służby.

Opracowanie mł. bryg. Barbara Majdak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »