Ruszyła budowa remizy OSP na osiedlu Przewóz

Plac budowy przekazany. Rozpoczęły się roboty przy budowie remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Przewóz w Dzielnicy XIII. Budynek magazynowo-garażowy wraz z zapleczem powstanie w rejonie skrzyżowania ulic Wrobela i Rącznej. To kolejna inwestycja dla straży pożarnej realizowana przez ZIM.

Budynek ma się składać z części garażowej, socjalno-technicznej oraz usługowej (biura, szatnie, łaźnie, sala konferencyjna). Zadaniem wykonawcy będzie też realizacja dojścia, dojazdu i miejsc postojowych, a także wszystkich instalacji wewnętrznych i zewnętrznych potrzebnych do funkcjonowania placówki, m.in. – instalacji elektrycznej, gazowej, C.O. wodociągu, kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym. Autorem projektu jest Biuro Architektoniczne Piotr Kosydar.

Wykonawcą inwestycji jest wybrana w przetargu firma ATB Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne Tomasz Adamczyk, która zrealizuje zadanie za 2 981 507,66 zł. Zgodnie z umową, remiza powinna wybudowana do końca przyszłego roku.

Inwestycja ma na celu zapewnienie zaplecza dla jednostki OSP Przewóz, reaktywowanej po powodzi w 2010 roku. Dodatkowo budynek może służyć jako magazyn sprzętu ratowniczo-gaśniczego i przeciwpowodziowego wykorzystywanego w działaniach ratowniczych na terenie miasta. Oprócz zapewnienia miejsca dla prowadzenia statutowej działalności jednostki, obiekt może również pełnić funkcję miejsca integracji lokalnej społeczności.

Warto podkreślić, że w kosztach realizacji zadania partycypuje Dzielnica XIII – Podgórze, która przekazała na ten cel środki z budżetu dzielnicowego.

Budowa remizy dla OSP Przewóz to nie pierwsze tego typu zadania Zarządu Inwestycji Miejskich. W 2019 roku do użytku oddano budynek dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelnikach. Realizatorem tego zadania był ZIM.

Źródło, Foto: Kraków.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »