Bronków. Pożar stadniny koni. W akcji 60 strażaków

Około 60 strażaków PSP i OSP walczyło z pożarem stadniny koni w miejscowości Bronków koło Krosna Odrzańskiego. Do zdarzenia doszło w czwartek rano. Jeszcze przed dojazdem strażaków, z obiektu wyprowadzono 20 koni. Zwierzęta i pracownicy stadniny nie odnieśli obrażeń.

Bronków. W czwartek (18.04) około godziny 8:30 w miejscowości Bronków doszło do pożaru budynku gospodarczego na terenie stadniny koni. Na miejsce zadysponowano zastępy PSP z Krosna Odrzańskiego i okolicznych jednostek ochotniczych straży pożarnych. Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce pożar był już rozwinięty w bardzo dużym stopniu. Na zewnątrz wydobywały się wysokie na kilka metrów płomienie i kłęby czarnego, gęstego dymu.

Personelowi stadniny udało się wyprowadzić wszystkie konie zanim ogień całkowicie zajął budynek. W efekcie pracownicy i zwierzęta nie odnieśli obrażeń. Strażacy mogli więc skupić się na walce z żywiołem. W działaniach ratownicy wykorzystali wysięgniki: drabinę mechaniczną i podnośnik hydrauliczny. Zadysponowano również zastępy z dronami (JRG PSP Słubice, OSP Strużka) i samochód typu SPGaz z JRG PSP w Świebodzinie. Do Bronkowa przyjechała także grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Lokalizacja pożaru zajęła strażakom kilka godzin. Pod wpływem działania ognia, drewniany budynek częściowo zawalił się do środka. Kolejnych kilka godzin zajęło dogaszanie zarzewi i przeszukiwanie stajni. Późnym popołudniem akcja zakończyła się. Teraz trwa ustalanie okoliczności i przyczyn powstania pożaru oraz szacowanie strat, jakie wywołał. Ogółem w działania ratowniczo-gaśnicze zaangażowano ok. 60 strażaków z 20 zastępów zawodowej, a także ochotniczych straży pożarnych.

Fotografia nagłówkowa: OSP Wężyska


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »