Pożar mieszkania w Jaworznie. Z bloku ewakuowano kilkadziesiąt osób

W środę wieczorem doszło do pożaru mieszkania na alei Piłsudskiego w Jaworznie. Ogień wybuchł w pomieszczeniu kuchennym podczas przygotowania posiłku w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze dziewięciokondygnacyjnego budynku wielorodzinnego.

Strażacy z jednostki w Jaworznie odebrali zgłoszenie o pożarze mieszkania, w dziewięciokondygnacyjnym budynku mieszkalnym, w środę (21.04) około 21:20. Na aleję Piłsudskiego służba dyżurna PSP skierowała 4 zastępy PSP z miejscowej JRG, a także jednostkę OSP z Dąbrowy Narodowej. Z kolei zastęp OSP z Osiedla Stałego skierowano do zabezpieczenia rejonu KM PSP Jaworzno. Powiadomione zostały również pozostałe służby.

Gdy ratownicy dojeżdżali na miejsce, trwała ewakuacja mieszkańców. Z dwóch klatek schodowych budynku ewakuowano około 100 osób. Do budynku skierowano strażaków, którzy przeprowadzili rozpoznanie i przystąpili do gaszenia pożaru. Ogniem zajęte było całe mieszkanie. Wydostał się on również na zewnątrz uszkadzając elewację budynku.

Jak ustalono pożar wybuchł w pomieszczeniu kuchennym mieszkania na pierwszym piętrze. Jego właściciel przygotowywał posiłek. Jak się później okazało, mężczyzna był pod znacznym wpływem alkoholu, w wyniku czego prawdopodobnie zasnął. Mieszkanie opuścił jednak o własnych siłach. Choć sytuacja wyglądała dramatycznie, żaden z mieszkańców budynku nie został ranny.

Oprócz strażaków w akcji uczestniczyły: pogotowie gazowe, patrole Policji oraz patrol Straży Miejskiej. Działania trwały do późnych godzin nocnych. Trwa postępowanie wyjaśniające.

Foto: Fotografia Ratownicza Bartłomiej Lesiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »