Pożar sklepu RTV/AGD w Gorlicach. Na miejscu około 100 strażaków

Ponad 20 zastępów PSP i OSP walczyło z pożarem budynku sklepu ze sprzętem RTV/AGD w Gorlicach. Ogień na poddaszu budynku pojawił się w sobotę nad ranem. Duża część dachu zawaliła się. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach w województwie małopolskim odebrali w sobotę (22.04) po godzinie 6:30 zgłoszenie o pożarze sklepu ze sprzętem RTV/AGD na terenie miasta. Na miejsce udały się zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG PSP Gorlice, a także okoliczne jednostki OSP. W chwili przyjazdu pierwszych zastępów pożar był już rozwinięty. Objął całe poddasze budynku o wymiarach 50x20m.. Nad obiektem unosił się czarny, gęsty dym.

W pierwszej fazie akcji działania skupiły się na podaniu prądów wody w natarciu na pożar, jak również ewakuacji mienia. Zadysponowano też kolejne jednostki OSP z terenu powiatu gorlickiego. Na miejsce przybyła także grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie. Ogółem w działania ratowniczo-gaśnicze zaangażowano 25 zastępów PSP i OSP, tj. około 100 strażaków. Po kilkugodzinnej akcji pożar zlokalizowano. Doszło jednak do zawalenia się dachu na około 2/3 jego powierzchni.

Po opanowaniu sytuacji strażacy kontynuowali ewakuację sprzętu znajdującego się w sklepie, a także przelewali i przeszukiwali pogorzelisko. Akcja gaśnicza zakończyła się około godziny 15:00. W wyniku pożaru na szczęście nikt nie ucierpiał. Trwa ustalanie przyczyn powstania pożaru oraz szacowanie strat.

Fotografia nagłówkowa: mł. ogn. Mateusz Czekański – JRG KP PSP Gorlice/ Fb: KW PSP Kraków


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »