Raport po burzach. W środę ponad 1,2 tys. interwencji

Środa była kolejnym burzowym dniem nad Polską. Tego dnia do jednostek PSP wpłynęło nieco ponad 1200 zgłoszeń o zdarzeniach będących skutkiem obfitych opadów, wyładowań oraz silnego wiatru. Najwięcej w południowej i wschodniej Polsce. Uszkodzonych zostało kilkadziesiąt budynków.

Jak poinformowała Państwowa Straż Pożarna:

W środę 30 sierpnia w związku z burzami strażacy odnotowali 1209 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz opadów deszczu.

Jak doprecyzowano w komunikacie opublikowanym na profilach społecznościowych najwięcej zdarzeń zaliczyli strażacy z województw: podkarpackiego – 275, lubelskiego – 249, podlaskiego – 165, małopolskiego – 163, a także mazowieckiego 129.

Na szczęście nie ma informacji o osobach, które bezpośrednio ucierpiały w tych zdarzeniach. Doszło jednak do uszkodzenia kilkudziesięciu budynków mieszkalnych i gospodarczych. Strażacy odebrali 58 zgłoszeń o takich zdarzeniach. Pochodziły one przede wszystkim z województw: podkarpackiego – 59, małopolskiego – 19, podlaskiego – 9, oraz lubelskiego 4.

W czwartek spodziewane są lokalne burze oraz opady, jednak nie powinny być już tak intensywne jak w poprzednich dniach.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »