Ruszyła budowa nowej strażnicy dla OSP Kalety

Niedawno rozpoczęła się budowa nowej strażnicy dla OSP Kalety w powiecie tarnogórskim (województwo śląskie). Inwestycja za niemal 4,5 mln złotych ma być gotowa w ciągu 12 miesięcy.

15 września br. w Urzędzie Miejskim w Kaletach miało miejsce podpisanie umowy na budowę nowej strażnicy dla tutejszej jednostki OSP. W ramach inwestycji powstanie jednokondygnacyjny budynek o kubaturze ponad 3,6 tys. m³ i powierzchni użytkowej niemal 555,5 m². Generalnym wykonawcą jest firma TIGER-BUD S.C. z Rusinowic. Zakres inwestycji obejmuje również m.in. wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej, ogrodzenia i masztu flagowego.

Budynek zostanie wyposażony w instalacje: elektryczną, wodną, a także kanalizację sanitarną i deszczową. Obiekt będzie ogrzewany gazem. Powstanie więc zewnętrzna instalacja zbiornikowa i wewnętrzna gazu. W budynku znajdą się dwa garaże z łącznie sześcioma bramami otwieranymi do góry. Jeden będzie przeznaczony dla czterech samochodów ciężarowych, drugi dla czterech mniejszych pojazdów. Druhowie będą mieli do dyspozycji również szatnię, umywalnię z toaletą, magazyn oraz pomieszczenia socjalne, porządkowe i gospodarcze.

Prace na działce u zbiegu ulic Leśnej oraz Gwoździa ruszył niemal natychmiast po podpisaniu umowy z wykonawcą.

Teren został ogrodzony i zabezpieczony. Aktualnie wytyczony został budynek oraz zalane zostały już jego fundamenty – informuje Urząd Miejski w Kaletach.

Budynek ma być gotowy do użytku w ciągu 12 miesięcy. Data ta zbiegnie się z obchodami 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Inwestycja o wartości 4 496 296,98 zł realizowana jest dzięki środkom z budżetu miasta Kalety oraz Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Foto: Urząd Miejski w Kaletach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »