Sławków. Pożar na terenie terminala LHS. Spłonęły zbiorniki z paliwem

Groźny pożar wybuchł dzisiejszego poranka na terenie terminala LHS w Sławkowie na Śląsku. Spłonęły cztery zbiorniki, w których składowano kilka tysięcy litrów oleju napędowego. W akcji uczestniczy kilkanaście zastępów strażackich. Pożar opanowano, ale działania wciąż trwają.

Około godziny 4:00 strażacy z Będzina odebrali zgłoszenie o pożarze na terenie kolejowego terminala LHS w pobliskim Sławkowie. Skierowano tam kilkanaście zastępów strażackich z Będzina, Sławkowa i okolicznych miejscowości. Jak ustalono paliły się cztery zbiorniki, w których magazynowano co najmniej kilka tysięcy litrów oleju napędowego. Ogień zajął również cztery samochody ciężarowe i kontener pracowniczy. Powierzchnia objęta pożarem to ok. 300 metrów kwadratowych.

Po godzinie 6:00 pożar był już zlokalizowany. Wówczas na miejscu interweniowało już 17 zastępów straży pożarnych. Miejscowych strażaków wspierali ratownicy z Katowic, Dąbrowy Górniczej, a także Sosnowca. Na miejsce udawały się kolejne siły i środki.

W kulminacyjnym momencie w działania gaśnicze zaangażowanych było 91 strażaków i 24 pojazdy.

 – poinformowała Komenda Główna PSP.

Po opanowaniu ognia strażacy sprawdzili pogorzelisko. Na szczęście nie stwierdzono osób poszkodowanych. Obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska. Strażacy schładzają również butle z gazami, które znajdowały się w bliskiej odległości od płonących obiektów. Działania te mogą potrwać co najmniej kilka godzin.

Na miejscu pracują również policjanci, którzy ustalają okoliczności i przyczyn powstania pożaru. Jak na razie służby nie wypowiadają się na ten temat. Wiadomo jedynie, że paliwo składowane w zbiornikach było przeznaczone na własne potrzeby zakładu.

Fotografia nagłówkowa: Zarzadzanie Kryzysowe UM Sławków


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »