Słowacja. Tragiczny wypadek węgierskiego autokaru

1 osoba zginęła, a ponad 50 osób zostało rannych w wyniku zderzenia autokaru z samochodem ciężarowym na autostradzie D2 na Słowacji. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe przedpołudnie w okolicach miejscowości Malacky pod Bratysławą.

Słowacja. W poniedziałkowe (15.05) przedpołudnie słowackie służby ratownicze odebrały informację o poważnym wypadku na autostradzie D2 w pobliżu miejscowości Malacky w kraju bratysławskim. Na piętnastym kilometrze tej trasy doszło do zderzenia się autokaru z samochodem ciężarowym. Na miejsce zdarzenia skierowano około 30 strażaków-ratowników HaZZ (Hasičský a Záchranný Zbor) z Malaciek i Bratysławy, zespoły pogotowia ratunkowego i jednostki policji.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że węgierski autokar wjechał w tył naczepy samochodu ciężarowego. W autokarze zostało uwięzionych kilkadziesiąt osób. Ratownicy po zabezpieczeniu miejsca wypadku przystąpili do wykonania dostępu do uwięzionych ludzi. Następnie udzielili im niezbędnej pomocy i ewakuowali z pojazdu. Ruch na autostradzie w rejonie miejsca wypadku został wstrzymany.

Akcja ratownicza zakończyła się wczesnym popołudniem. Bilans wypadku to jedna ofiara śmiertelna i 59 osób poszkodowanych w różnym stanie. Poszkodowani zostali przetransportowani do okolicznych szpitali. Na transport oczekiwali w rozstawionym namiocie lub strażackim autobusie ewakuacyjnym. Strażacy zapewnili wszystkim pomoc psychologiczną.

Ruch na autostradzie udało się przywrócić już wczesnym wieczorem. Obecnie trwa ustalanie okoliczności i przyczyn wypadku. Wiadomo, że kierujący obu pojazdów byli trzeźwi.

Fotografia nagłówkowa, ilustracyjna: Policja Republiki Słowackiej


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »