Wieliszewo. Strażacy ucierpieli podczas akcji gaśniczej

Dwaj strażacy OSP zostali ranni podczas akcji gaśniczej w Wieliszewie koło Słupska w województwie pomorskim. W trakcie akcji gaszenia pożaru budynku doszło do wybuchu butli z gazem technicznym. Strażacy trafili do szpitala, który opuścili po kilku godzinach.

Wieliszewo. W poniedziałek (15.05) około godziny 13. słupscy strażacy przyjęli zgłoszenie o pożarze budynku warsztatowo-garażowego w miejscowości Wieliszewo. Na miejsce zadysponowano 11 zastępów strażaków z jednostek PSP, OSP oraz WSP z Redzikowa. Skierowano tam również pogotowie energetyczne i policjantów.

Jak ustalono wstępnie, ogień pojawił się w blaszaku zaadaptowanym na garaż i warsztat. Wewnątrz składowano m.in. sprzęt wykorzystywany w rolnictwie. Jednymi z pierwszych, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, byli druhowie z jednostki w Łupawie. Już w trakcie akcji gaśniczej doszło do wybuchu butli z acetylenem, która znajdowała się w garażu.

W wyniku wybuchu dwaj druhowie z Łupawy doznali obrażeń ciała. Po udzieleniu im pomocy na miejscu, zespół ratownictwa medycznego odwiózł ich do szpitala w Słupsku. Wedle informacji obrażenia jednego z druhów oceniono jako lekkie, zaś drugiego średnie. Obaj byli przytomni. Już w poniedziałkowy wieczór wrócili do domów, gdzie będą kontynuowali leczenie.

Okoliczności i przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Ustalają je policjanci, we współpracy z biegłym. Na miejscu pracowała też grupa operacyjna Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Fotografia nagłówkowa: mł. kpt. Piotr Basarab/KM PSP Słupsk


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »