Dąbrowa Wielka. Trzy ofiary pożaru domu

12 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i jednostek OSP walczyło z pożarem budynku mieszkalnego, który wczoraj wieczorem wybuchł w miejscowości Dąbrowa Wielka koło Sieradza. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby poniosły śmierć na miejscu.

Dąbrowa Wielka. W czwartek (13.07) o godzinie 20:45 Stanowisko Kierowania KP PSP w Sieradzu przyjęło informację o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Dąbrowa Wielka. Dyżurny Stanowiska skierował na miejsce trzy zastępy JRG PSP oraz zastęp OSP.

Ratownicy, którzy przybyli na miejsce jako pierwsi zastali w pełni rozwinięty pożar jednokondygnacyjnego budynku mieszkalnego z poddaszem. Ogień wydobywał się na zewnątrz przez uszkodzone poszycie dachu. Do pomocy skierowano dodatkowe siły i środki.


Według zebranych informacji w płonącym budynku mogą znajdować się trzy osoby. Te informacje niestety potwierdziły się. W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej strażacy natrafili na ciała trzech osób: dwóch kobiet w wieku 69 i 39 lat oraz 45-letniego mężczyzny. Z uwagi na stan ciał dwójki osób ratownicy odstąpili od dalszych działań ratowniczych. Około godzinna resuscytacja trzeciej osoby zakończyła się niepowodzeniem.

Po zlokalizowaniu pożaru strażacy jeszcze raz przeszukali pogorzelisko, nie odnajdując innych ofiar. Tra wyjaśnianie okoliczności i przyczyn pożaru. Czynności te pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłych wykonują sieradzcy policjanci.

W kilkugodzinnej akcji ratowniczej uczestniczyło 12 zastępów PSP i OSP z Sieradza i pobliskich miejscowości. Na miejscu pracowała też grupa operacyjna Stanowiska Kierowania KW PSP w Łodzi.

Fotografia nagłówkowa: KP PSP Sieradz


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »