Radom. Kolizja strażackiej drabiny. Jedna osoba poszkodowana

Jedna osoba ucierpiała w zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu strażackiego z drabiną w Radomiu. Na jednym ze skrzyżowań doszło do zderzenia wozu PSP z samochodem osobowym. W zdarzeniu ucierpiała pasażerka osobowego volkswagena.

Do groźnego zdarzenia z udziałem samochodu Państwowej Straży Pożarnej doszło w czwartkowe (13.07) popołudnie w Radomiu. Na skrzyżowaniu ulic 25 Czerwca i Andrzeja Struga samochód osobowy zderzył się z samochodem specjalnym SD-41 Iveco. Samochód straży pożarnej był w drodze do zdarzenia.

Jak przekazała w czwartek radomska policja:

Ze wstępnych ustaleń wynika że jadąc do zdarzenia pojazd starażcki iveco kierowany przez 37 latka wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle uderzając w prawidłowo jadącego 20 letniego kierujacego vw.

W zdarzeniu tym ucierpiała pasażerka auta osobowego. Zespół ratownictwa medycznego udzielił jej niezbędnej pomocy, a następnie przewiózł kobietę do szpitala. Nie ma informacji na temat jej stanu zdrowia.

W rejonie miejsca zdarzenia przez kilkadziesiąt minut występowały duże utrudnienia w ruchu, gdyż uszkodzona osobówka blokowała jezdnię. Niewielkiemu uszkodzeniu uległ również samochód straży pożarnej. Wyjaśnianiem okoliczności i przyczyn zdarzenia zajęli się radomscy policjanci.

Uczestnicząca w zdarzeniu drabina SD-41 to pojazd marki Iveco wykonany przez firmę Magirus. Auto od 2018 roku znajduje się na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Radomiu.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »