Kraków. Auto spadło z mostu Dębnickiego. Zginęły 4 osoby

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w nocy w rejonie mostu Dębnickiego przy ulicy Zwierzynieckiej w Krakowie. Auto spadło z mostu na nabrzeże i dachowało. Śmierć na miejscu poniosły cztery osoby podróżujące autem.

Kraków. Około godziny 3. w nocy z piątku na sobotę (14/15.07) strażacy z Krakowa przyjęli zgłoszenie o wypadku samochodowym na ulicy Zwierzynieckiej. Na miejsce udali się strażacy z JRG 1 i JRG 2 Kraków. Pierwsi strażacy byli na miejscu już po kilku minutach od zgłoszenia. Jak ustalono wstępnie kierujący autem renault megane stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z mostu Dębnickiego i dachował.

Autem podróżowały 4 młode osoby. Z wraku pojazdu wydobyli ich strażacy. Do tego użyli oni hydraulicznego sprzętu ratowniczego. Wszystkich przekazano pod opiekę zespołów ratownictwa medycznego. Podjęte próby reanimacji okazały się jednak nieskuteczne. Wszyscy zginęli na miejscu.

Jak informuje RMF24.pl:

Samochód renault megane jechał od strony alei Krasińskiego. W pewnym momencie kierowca stracił panowanie nad kierownicą, uderzył w świetlny sygnalizator, następnie zjechał na schody prowadzące na nadbrzeże, przewrócił się na dach, a na koniec uderzył w murek na bulwarze.

W akcji ratowniczej uczestniczyło ponad 20 strażaków z 6 zastępów PSP. Obecny był także oficer operacyjny z Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie. Policjanci i prokurator wykonali czynności zmierzające do ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku. Wiadomo, że ofiary to młodzi mężczyźni w wieku ok. 20-24 lata.

Fotografia nagłówkowa: KM PSP Kraków


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »