Z Sosnowca do Boruszowic. Druhowie odebrali wóz z PSP

W czwartek Ochotnicza Straż Pożarna w Boruszowicach-Hanusku odebrała swój nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy. Wcześniej służył on strażakom z Sosnowca.

Na wyposażenie OSP Boruszowice-Hanusek trafił wóz typu GBA 2,5/30 zabudowany na podwoziu Renault Midlum 270 dCi z napędem miejskim (4×2) przez firmę Wawrzaszek ISS. Samochód dotychczas był na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Sosnowcu-Centrum.

Samochód do Ochotniczej Straży Pożarnej został przekazany na mocy decyzji Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Wydanie takiej decyzji było możliwe dzięki zmianie zarządzenia Komendanta Głównego PSP w sprawie gospodarki transportowej w Państwowej Straży Pożarnej. Wcześniej decyzje dotyczące przekazywania pojazdów ze stanu jednostek PSP wydawał komendant główny.

Ochotnicza Straż Pożarna Boruszowice-Hanusek istnieje od 2000 roku. W grudniu 2002 została włączona do KSRG. Jest kontynuatorką tradycji jednostek OSP Hanusek (powstałej w 1883 roku) i OSP Boruszowice (powstałej w 1932 roku). Aktualnie na jej wyposażeniu są jeszcze cztery pojazdy: SD-30 na podwoziu JELCZ, GBA 2,5/16 Magirus, GCBA 4/32 JELCZ 315M i SLPgaz Opel.

Fotografia nagłówkowa: OSP Boruszowice-Hanusek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »