Nowy samochód OSP Niestronno powitany

W piątek druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Niestronnie powitali swój nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Jest to wóz typu GBA 3,2/16 na podwoziu VOLVO FL280. Jego zabudowę wykonała firma BOCAR. Jego zakup pochłonął 1 150 tys. złotych.

Miniony piątek (23.06) na długo zapisze się w pamięci druhów i mieszkańców Niestronna w powiecie mogileńskim (woj. kujawsko-pomorskie). Wszystko za sprawą powitania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego miejscowej OSP. Nowy pojazd to średni wóz ratowniczo-gaśniczy GBA 3,2/16. Samochód na podwoziu VOLVO FL280 zabudowała firma BOCAR Pojazdy Specjalne.

Wóz posiada sześcioosobową, jednomodułową kabinę załogi, napęd uterenowiony 4×4, a także silnik o mocy 280 KM. Wyposażono go w zbiornik na wodę o pojemności 3200 litrów i zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 320 litrów. Posiada również autopompę o wydajności 1600 litrów na minutę, a także wciągarkę, linię wężową szybkiego natarcia na zwijadle i maszt oświetleniowy. Samochód wyposażono też w podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy, w tym: zestaw PSP-R1 z torbą i deską ortopedyczną, motopompa pływająca, motopompa szlamowa, piły do drewna oraz betonu i stali, a także węże tłoczne 52, 75, wentylator oddymiający.

Samochód kosztował 1 150 tys. złotych. Zakup pojazdu sfinansowano z budżetu gminy Mogilno (750 tys. zł) i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu (400 tys. zł). Nowy pojazd zastąpił na wyposażeniu OSP wysłużonego już Jelcza (GCBA 5/24).

W powitalnym spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście: burmistrz Mogilna Leszek Duszyński, starosta mogileński Tomasz Krzesiński, poseł na Sejm RP Ewa Kozanecka, sołtys Violeta Krzyżan oraz komendant powiatowy PSP w Mogilnie st. bryg. Radosław Gałczyński. Obecni byli również druhowie zaprzyjaźnionych OSP z: Strzyżewa Smykowego, Parlina, Padniewa i Dąbrowy.

Foto: Fotografia Ratownicza Wiktor Marciniak


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »