Skorupie. Wracając z akcji uderzyli w drzewo. 2 strażacy poszkodowani

Na drogach północnych regionów Polski panują bardzo złe warunki do ruchu. Wszystko za sprawą pogody, w szczególności opadów śniegu. Efekt to liczne wypadki i kolizje drogowe. W miejscowości Skurpie (woj. warmińsko-mazurskie) dwaj strażacy ucierpieli w zderzeniu ich wozy z drzewem.

Do zdarzenia z samochodem ratowniczo-gaśniczym marki STAR doszło około południa na drodze powiatowej w miejscowości Skorupie. Jak ustalono strażacy-ratownicy OSP z jednostki w Rutkowicach wracali z innego zdarzenia w miejscowości Skorupie. Udzielali tam pomocy uczestniczce kolizji. W drodze powrotnej samochód z trzyosobową załogą wypadł z jezdni po czym uderzył przodem w przydrożne drzewo.

Samochodem pożarniczym poruszali się trzej strażacy. Dwaj z nich – kierowca i jeden z ratowników – doznali obrażeń ciała. Zespół ratownictwa medycznego, po udzieleniu pomocy na miejscu zdarzenia, przetransportował ich do szpitala. Według informacji przekazanych przez policję kierowca wozu opuścił już szpital. Trzeci ze strażaków, wyszedł z wypadku bez poważniejszych obrażeń i pozostał na miejscu zdarzenia.

Funkcjonariusze działdowskiej policji nie wykluczają, że do zdarzenia mogło dojść w wyniku niedostosowania prędkości jazdy przez kierowcę wozu bojowego do warunków drogowych. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane. Od rana na drogach północnej Polski, w tym również na Warmii i Mazurach jazdę utrudniają opady śniegu. W regionie obowiązują ostrzeżenia IMGW o intensywnych opadach śniegu, a także opadach marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Obowiązują one do godzin wieczornych.

Foto: Państwowa Straż Pożarna


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »