Skorupie. Nowe informacje po zdarzeniu z udziałem wozu bojowego OSP

Są nowe informacje Policji na temat wczorajszego zdarzenia z udziałem zastępu OSP Rutkowice w Skorupiu. Jak się okazało kierowca wozu bojowego został zatrzymany przez policjantów po opuszczeniu szpitala. Po zatrzymaniu badanie trzeźwości dało wynik 1,5‰ alkoholu w organizmie.

Jak informowaliśmy wczoraj (3.01) około południa samochód ratowniczo-gaśniczy STAR Ochotniczej Straży Pożarnej w Rutkowicach uległ wypadkowi w miejscowości Skorupie. Trzyosobowy zastęp wracał z działań przy innym zdarzeniu drogowym w tej miejscowości.

Poruszając się drogą powiatową samochód gaśniczy wypadł z jezdni po czym uderzył w drzewo. Dwaj spośród trzech członków załogi zostali poszkodowani. Kierowca i jeden z pasażerów wozu zostali przewiezieni do szpitala w Działdowie. Kierowca opuścił placówkę na własne żądanie. Trzeci ze strażaków pozostał na miejscu zdarzenia.

Jak informowała wówczas działdowska policja do wypadku mogło dojść w wyniku niedostosowania prędkości do warunków jazdy przez kierowcę wozu strażackiego. Nowe światło na sprawę rzucają kolejne informacje przekazane przez rzeczniczkę Komendanta Powiatowego Policji w Działdowie, mł. asp. Justynę Nowicką.

Jak się okazuje 51-letni kierowca wozu bojowego opuścił szpital przed przyjazdem do placówki policjantów. Mieli oni zbadać stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania kierowcy samochodu OSP. Ten ostatecznie sam zgłosił się na Komisariat Policji w Lidzbarku. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Badanie przeprowadzone po godzinie 15:30, tj. po ponad trzech godzinach od zdarzenia dało wynik blisko 1,5‰. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań. Policjanci zatrzymali mężczyznę do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Policjanci z lidzbarskiego komisariatu prowadzą postępowanie w tej sprawie. Do ustalenia jest m.in. to czy kierowca wozu bojowego był nietrzeźwy w chwili wypadku, czy też spożywał alkohol już po opuszczeniu placówki medycznej.

Fotografia nagłówkowa: KPP Działdowo

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Skorupie. Wracając z akcji uderzyli w drzewo. 2 strażacy poszkodowani


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »