Pożar w budynku byłej lokomotywowni w Kaczycach

W dniu 24.06. o godzinie 10:10 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Cieszynie przyjęło zgłoszenie o pożarze w budynku byłej lokomotywowni w Kaczycach, gdzie paliły się składowane w hali materiały. Na miejsce akcji zadysponowano łącznie 33 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Cieszyna, Bielska-Białej, Jastrzębia-Zdrój, Katowic oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z pobliskich miejscowości – w sumie 118 strażaków ratowników.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych, zadysponowanych zastępów ustalono, że ogniem objęte jest 50% powierzchni budynku. Ze względu na sytuację, działania w pierwszej fazie polegały na podaniu 4 prądów wody w natarciu. Na miejsce został zadysponowany Pluton Typu Magistrala, kontener środka pianotwórczego, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego bryg. Arkadiusz Krzemiński wraz z Grupą Operacyjną Komendanta Wojewódzkiego oraz Grupa Operacyjna Komendanta Powiatowego wraz z Komendantem Powiatowym i Zastępcą Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie. Na miejsce przybyli również: Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, Wicewojewoda Śląski, Starosta Powiatu Cieszyńskiego, Wójt Gminy Zebrzydowice oraz włodarze gmin ościennych.

W porozumieniu z inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach prewencyjnie, na wylocie kanałów burzowych wykonano zastawki z kostek słomy w celu ewentualnego zebrania zanieczyszczeń, które mogły by się dostać do rzeki Olzy.

Opracowanie: asp. sztab. Dawid Macura
Zdjęcia: KP PSP w Cieszynie, Starostwo Powiatowe w Cieszynie oraz Marcin Bagieński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »