VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę przełożona na przyszły rok

26 kwietnia 2020 roku na Jasnej Górze już po raz ósmy miała odbyć się organizowana co pięć lat Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków. Niestety z uwagi na sytuację epidemiczną organizatorzy zmuszeni byli ją odwołać, a właściwie przełożyć na rok przyszły.

Komunikat komitetu organizacyjnego VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Strażaków na Jasną Górę opublikowały na swoich stronach internetowych Komenda Główna PSP i Zarząd Główny Związku OSP RP.

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce oraz bezpieczeństwo strażaków i ich rodzin, Komitet Organizacyjny ds. przygotowań VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Strażaków na Jasną Górę podjął decyzję o jej odwołaniu we wcześniej zaplanowanym terminie – brzmi komunikat.

Jednocześnie podano nowy termin pielgrzymki. Jak poinformował Komitet organizacyjny odbędzie się ona 25 kwietnia 2021 roku.

Tradycyjnie Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę odbywa się co pięć lat. Uczestniczy w niej setki strażaków zawodowych i ochotników z całego kraju, a także ich rodziny i sympatycy pożarnictwa. W tym roku miała odbyć się pod hasłem „Eucharystia szkołą służby”.

Fotografia nagłówkowa: Bogdan Romanowski, „Przegląd Pożarniczy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »