Gnojewo. Serwisant zasłabł w wiatraku na wysokości. Nie udało się go uratować

W dniu 19 lipca o godzinie 20:11 do SKKP w Malborku wpłynęło zgłoszenie o NZK mężczyzny na jednym z wiatraków przy miejscowości Gnojewo.

Na miejsce zadysponowano 7 zastępów PSP (5 zastępów z JRG Malbork, grupa wysokościowa z Gdyni i Rumii) oraz 1 zastęp z OSP Miłoradz. Pierwszy zastęp przybył na miejsce zdarzenia po 12 minutach, na miejscu był już ZRM.  Pracownik farmy wiatrowej prowadził RKO swojego kolegi wewnątrz wiatraka na wysokości około 130m.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia, 3 ratowników zabezpieczonych w sprzęt do działań na wysokości oraz z plecakiem medycznym dostali się do osoby poszkodowanej po około 45 minutach. Ratownicy przejęli prowadzenie RKO od pracownika farmy wiatrowej.

Na miejsce dojechała grupa ratownictwa wysokościowego, która dotarła do osoby poszkodowanej i podjęła decyzję o ewakuacji poszkodowanego przez otwór ewakuacyjny za pomocą specjalistycznego sprzętu alpinistycznego. Przez cały czas trwania działań prowadzono RKO. Około godziny 00:30 poszkodowany został przekazany do ZRM. ZRM wspólnie z ratownikami z PSP prowadził dalsze czynności RKO. Około godziny 0:50 odstąpiono od czynności ratowniczych. Będący na miejscu zdarzenia ZRM stwierdził zgon poszkodowanego. Dalsze czynności prowadziła policja oraz prokuratura.

Czas interwencji: 7 godz. 32 min.

Opracowanie: mł. asp. Mariusz Wyciszkiewicz, Zdjęcie: OSP Miłoradz


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »