Stanowice. Nocny pożar hali. W akcji 19 zastępów

19 zastępów PSP i OSP walczyło z pożarem hali magazynowej jednego z zakładów w miejscowości Stanowice pod Oławą na Dolnym Śląsku. W zakładzie przebywało wówczas 21 osób, nie ma osób poszkodowanych. Akcja trwała całą noc, zakończyła się około godziny 7:00.

Stanowice. Około godziny 1:00 we wtorek (27.06) strażacy z Oławy przyjęli zgłoszenie o pożarze hali magazynowej zakładu zajmującego się obróbką metali w miejscowości Stanowice. Na miejsce udały się zastępy oławskiej PSP i okolicznych jednostek ochotniczych. Ogień zauważyli pracownicy zakładu. Gdy strażacy przybyli na miejsce, pożar był już bardzo rozwinięty, pracownikom zakładu udało się opuścić płonący obiekt.

Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej podając prądy wody. Do pomocy zadysponowano też kolejne jednostki z terenu powiatu oławskiego, a także Wrocławia. Mimo ogromnego wysiłku spaleniu uległa znaczna część dachu hali. Zawalił się też łącznik między dwiema halami zakładu. Nie dopuszczono natomiast do rozprzestrzenienia się pożaru na drugą halę zakładu i część biurową.

Akcja gaśnicza trwała całą noc. Utrudniały ją także znajdujące się w zakładzie substancje chemiczne wykorzystywane w procesach technologicznych. Jeszcze przed południem na miejscu było kilka strażackich zastępów. Strażacy dogaszali pożar. Sprawdzali też, czy pod metalowymi elementami konstrukcji nie ma ukrytych zarzewi pożaru.

W chwili wybuchu pożaru, na terenie zakładu przebywało ponad 20 osób. Wszyscy ewakuowali się jeszcze przed przybyciem strażaków, nie odnosząc obrażeń. Trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności i przyczyn powstania pożaru, a także szacowanie strat.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »