Stare Konopki. Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka

W piątkowy poranek doszło do śmiertelnego wypadku na drodze wojewódzkiej 677 na wysokości miejscowości Stare Konopki, w powiecie łomżyńskim na Podlasiu. W działania ratownicze zaangażowano dwa zastępy łomżyńskiej PSP i dwie jednostki OSP.

Stare Konopki. W piątek (20.10) o godzinie 07:19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Łomży wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej 677 w okolicach miejscowości Stare Konopki (gmina Śniadowo). Na miejsce zdarzenia skierowano 4 zastępy PSP i OSP. Wysłano tam również zespół ratownictwa medycznego i patrole Policji.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali auto osobowe marki volkswagen poza jezdnią, uwięzione pomiędzy dwoma. Wewnątrz auta znajdował się nieprzytomny kierowca. Obecny na miejscu lekarz zespołu PRM stwierdził zgon 25-letniego mężczyzny.

Działania zastępów PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu terenu działań pod kątem uczestnictwa innych osób w zdarzeniu – brak – informuje mł. bryg. Arkadiusz Obrycki z PSP w Łomży.

Przez kilka godzin na miejscu wypadku prowadzone były czynności z udziałem dochodzeniowców i prokuratora. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Obecnie trwa ustalanie okoliczności i przyczyn wypadku. Prędkość z jaką auto uderzyło w drzewa z pewnością była wysoka. Może o tym świadczyć fakt, że silnik auta znaleziono w odległości ponad 50 metrów od wraku samochodu.

W kilkugodzinnych działaniach uczestniczyły dwa zastępy PSP z JRG w Łomży, a także zastępy OSP Śniadowo i OSP Stare Konopki.

Zdjęcia: KM PSP w Łomży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »