Słupno. Pożar hali w zakładzie lakierniczym

Jedna osoba ucierpiała w wyniku pożaru jaki w piątek wybuchł w hali zakładu lakierniczego w miejscowości Słupno na Mazowszu. Z ogniem walczyło ok. 60 strażaków zawodowych i ochotników. Na miejscu pracowali strażacy z grupy chemicznej monitorujący stan powietrza w rejonie pożaru.

Słupno. Pożar zakładu lakierniczego w miejscowości Słupno koło Wołomina na Mazowszu wybuchł w piątek (20.10) około południa. Na miejsce skierowano kilka jednostek straży pożarnych z Wołomina i okolicznych miejscowości. Gdy pierwsi strażacy dojechali na miejsce ogniem zajęty był dwukondygnacyjny budynek hali. Źródła pożaru znajdowały się na piętrze budynku, na którym zlokalizowana jest również przestrzeń mieszkalna.

Pożar był już znacznie rozwinięty, a walkę z żywiołem utrudniały silne porywy wiatru i chemikalia zgromadzone w obiekcie. Zapadła więc decyzja o zadysponowaniu kolejnych jednostek strażackich. Skierowano tam również kilka zespołów ratownictwa medycznego. W chwili wybuchu pożaru na terenie zakładu przebywało kilkanaście osób. Jedna z nich doznała rozległych poparzeń i została przetransportowana do szpitala.

Pożar zlokalizowano po godzinie 14. tj. po niespełna dwóch godzinach intensywnych działań gaśniczych. Strażacy przystąpili wówczas do dogaszania pożaru i przeszukiwania pogorzeliska. W kilkugodzinną akcję ratowniczo-gaśniczą zaangażowano około 60 strażaków z 21 zastępów PSP i OSP. W trakcie działań strażacy monitorowali również stan atmosfery w rejonie miejsca pożaru.

Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn pożaru. Wiadomo, że jest to kolejne tego typu zdarzeniu  tym miejscu. Wcześniej paliło się tutaj w marcu zeszłego roku. Wówczas pożar objął halę przemysłową oraz nieużytki.

Fotografia nagłówkowa: Fb/Gmina Radzymin


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »