Tragedia na torach pod Kętrzynem. Zginęło trzech mężczyzn

Trzech mężczyzn poniosło śmierć w wyniku zderzenia osobowego opla, którym podróżowali z pociągiem PKP IC. Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie na przejeździe w Martianach pod Kętrzynem (warmińsko-mazurskie). Do szpitala w ciężkim stanie trafił czwarty pasażer auta.

Po godzinie 16:00 w sobotę (29.05) służby ratownicze otrzymały informację o wypadku na przejeździe kolejowym w Martianach pod Kętrzynem. Samochód osobowy opel vectra wjechał pod nadjeżdżający pociąg PKP Intercity. Na miejsce zdarzenia dyżurny PSP zadysponował 4 zastępy PSP i OSP. Przybyły również 2 zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego i jednostki policji. Na miejsce wezwany został także zespół HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra jadąc drogą gminną nie zachował ostrożności przejeżdżając przez niestrzeżony przejazd kolejowy i wjechał pod nadjeżdżający pociąg relacji Białystok- Gdynia Główna – informuje kętrzyńska Policja.

Pociąg pchał pojazd jeszcze kilkaset metrów, zanim się zatrzymał.

Jak ustalono oplem podróżowały 4 osoby. Niestety u trzech mężczyzn, w wieku 21, 23 i 43 lat lekarz stwierdził zgon. Strażacy wykonali sprzętem hydraulicznym dostęp do 11-letniego pasażera auta, a następnie ewakuowali i przekazali go ratownikom medycznym. Chłopiec po skutecznej reanimacji i zaopatrzeniu został przetransportowany przez zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Olsztynie.

Pociągiem podróżowało 55 pasażerów oraz obsługa pociągu. Żadna z tych osób nie ucierpiała w zdarzeniu. Pasażerowie – z pomocą strażaków – bezpiecznie opuścili skład, a następnie przesiedli się do podstawionego autobusu. Dalsze czynności na miejscu prowadził prokurator i grupa dochodzeniowa policji. Po zakończeniu czynności strażacy wydobyli z wraku opla ciała ofiar wypadku. Na czas prowadzonych działań ruch kolejowy, na jednotorowym szlaku między Kętrzynem a Giżyckiem, był wstrzymany.

Foto: KPP Kętrzyn, KP PSP Kętrzyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »