Pożar warsztatu wulkanizacyjnego w opolskim. Spłonęło składowisko opon

2 czerwca 2021 roku o godzinie 5:05 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku warsztatu wulkanizacyjnego w miejscowości Lubrza.

Po przybyciu na miejsce, kierujący działaniem ratowniczym w trakcie rozpoznania ustalił, że pożarem objęty jest budynek warsztatu wulkanizacyjnego wraz z magazynem opon. W związku z rozwiniętym pożarem na miejsce zadysponowano kolejne zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej.

W szczytowym momencie akcji, w działaniach uczestniczyło ponad 30 zastępów PSP i OSP z terenu powiatów: prudnickiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego i nyskiego. W działaniach uczestniczyła również grupa operacyjna Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz grupa operacyjna Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku.

Na miejscu działań powołano sztab OKW PSP a kierowanie działaniami ratowniczymi przejął st. bryg. Arkadiusz Kuśmierski Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Opolu. Na miejsce przybył również Wojewoda Opolski Pan Sławomir Kłosowski.

O godzinie 10:35 pożar został opanowany, trwa dogaszanie.

Opracowanie i zdjęcia: mł. asp. Łukasz Nowak oficer prasowy OKW PSP w Opolu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »