Groźny pożar znanej restauracji we Władysławowie

Cztery zastępy straży pożarnych brały udział w walce z pożarem znanej restauracji we Władysławowie. Ogień pojawił się dziś nad ranem i strawił górną kondygnację obiektu, na której znajdowała się restauracja i taras. W budynku była jedna osoba, nie doznała obrażeń ciała.

Strażacy z Pucka odebrali informację o zdarzeniu przy ulicy Starowiejskiej we Władysławowie o godzinie 5:26. Dyżurny operacyjny skierował na miejsce dwa zastępy z puckiej JRG i jednostki OSP z Władysławowa i Chłapowa. Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce okazało się, że pożarem objęta jest górna kondygnacja lokalu gastronomicznego. W tej części obiektu znajdowała się restauracja i taras.

Ratownicy zlokalizowali pożar podając prądy wody w natarciu. Następnie przystąpili do dogaszania zarzewi i usuwania spalonych i nadpalonych elementów konstrukcji i wyposażenia budynku. W chwili pojawienia się ognia, w budynku przebywała jedna osoba. Na szczęście nie odniosła obrażeń ciała.

Przyczyny wybuchu pożaru nie są znane. Ustalać je będzie policja przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa. W czasie prowadzenia akcji gaśniczej powiat zabezpieczała jednostka OSP ze Starzyna.

Fotografia nagłówkowa: KP PSP Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »