W Pile spłonęła altana działkowa. Zginęły dwie osoby

W czwartkowy wieczór straż pożarna w Pile otrzymała zgłoszenie o pożarze altany na terenie ogrodów działkowych „Kalinka” koło Piły. W zgliszczach strażacy znaleźli zwłoki dwóch osób.

Informacja o pożarze altanki na terenie ogródków działkowych do strażaków w Pile wpłynęła wczoraj (3.06) kilka minut po godzinie 22. Na miejsce skierowano zastępy z pilskich jednostek PSP jak też zastęp OSP Szydłowo. Po dotarciu na miejsce pierwszych wozów gaśniczych zastano budynek w całości objęty pożarem. Wysokie płomienie, a także duże oddziaływanie cieplne stanowiły zagrożenie dla sąsiednich budynków. Strażacy podali również prądy wody w obronie zagrożonych obiektów.

W wyniku pożaru, wykonany z łatwopalnych budynek zawalił się i spłonął doszczętnie. Podczas dogaszania i przeszukiwania zgliszczy, strażacy natrafili na ciała dwóch osób. Akcja strażaków trwała pięć godzin. Wzięło w niej udział 23 strażaków z PSP w Pile jak również OSP Szydłowo. Okoliczności i przyczyny pożaru będą ustalać pilscy policjanci, pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłych.

Zdjęcia: st. kpt. Michał Warykasz, KP PSP Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »