Tragiczny pożar mieszkania w Pruszkowie. Nie żyje 16-latek

16-latek zginął w skutek pożaru do jakiego doszło w nocy ze środy na czwartek w Pruszkowie na Mazowszu. Ogień pojawił się w lokalu jednego z bloków mieszkalnych przy ulicy Wiosennej. W pożarze ucierpiały jeszcze dwie osoby.

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w nocy ze środy na czwartek (2/3.06) ok. godziny 3:00 w jednym z bloków przy ulicy Wiosennej 1 w Pruszkowie. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na trzecim piętrze budynku. Pruszkowscy strażacy skierowali na miejsce pięć zastępów PSP i OSP. Z chwilą ich przybycia pożar był już mocno rozwinięty. Płomienie wydostawały się na zewnątrz. Z kolei gęsty dym spowił klatkę schodową, odcinając w konsekwencji drogę ucieczki mieszkańcom lokali na wyższej kondygnacji.

W wyniku pożaru poszkodowane zostały trzy osoby. Do szpitala w ciężkim stanie trafiła kobieta oraz mężczyzna, którego poddano badaniom i obserwacji. Jednocześnie, na miejscu, trwała walka o życie 16-latka, któremu dym odciął możliwość ucieczki z czwartego piętra. Niestety, długotrwała reanimacja zakończyła się niepowodzeniem. Jeszcze przed przyjazdem ratowników, z budynku ewakuowało się dwadzieścia osób. Kolejnym sześciu – uwięzionym na ostatniej kondygnacji – opuścić budynek pomogli strażacy.

Dojazd dla wozów strażackich jak najbliżej budynku, był mocno utrudniony ze względu na zaparkowane samochody mieszkańców – zwraca uwagę lokalny portal wpr24.pl.

Akcja strażaków zakończyła się około godziny 7:00. W działaniach uczestniczyły zastępy PSP i OSP z Pruszkowa, Piastowa, a także Moszny. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn powstania pożaru.

Fotografia nagłówkowa: Warszawska Grupa Luka&Maro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »