Lgota. Ogień pojawił się w remizie

Strażacy z powiatu wadowickiego walczyli wczoraj z pożarem jaki pojawił się w remizie OSP Ligota. Ogień pojawił się na poddaszu. Pożar opanowano szybko, ale straty są duże.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy (19.09) poranek. Przed godziną 7:00 strażacy i mieszkańcy Lgoty zauważyli dym wydobywający się spod dachu remizy OSP. O zdarzeniu powiadomili Państwową Straż Pożarną w Wadowicach oraz przystąpili do akcji gaśniczej. Szybko okazało się, że ogniem zajęte jest drewniane poszycie dachu oraz ocieplenie poddasza.

W akcji gaśniczej – oprócz druhów miejscowej OSP – wzięli udział strażacy z JRG PSP Wadowice i JRG PSP Andrychów, a także okolicznych jednostek OSP. Łącznie 15 zastępów. Dla ugaszenia pożaru podano prądy wody. Konieczna okazała się również częściowa rozbiórka poszycia i usunięcie tlących się materiałów ociepleniowych. Sam dach, jak również sprzęt pożarniczy, nie uległy zniszczeniu.

Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Obecnie trwa ustalanie okoliczności i przyczyn pożaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »