Żabczyn. Trzy ofiary wypadku na DK-22

W sobotni wieczór służby ratownicze ze Słubic i Gorzowa Wielkopolskiego odebrały zgłoszenie o wypadku na krajowej dwudziestce dwójce. Samochód osobowy rozbił się na przydrożnym drzewie. Kierujący i dwaj pasażerowie zginęli na miejscu.

Do wypadku doszło w sobotę (17.09) około 19:30 w miejscowości Żabczyn między Kostrzynem nad Odrą a Słońskiem w województwie lubuskim. Osobowy volkswagen wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Na miejsce zdarzenia skierowano pięć zastępy straży pożarnych z powiatów słubickiego i gorzowskiego. Skierowano tam również dwa zespoły ratownictwa medycznego i policjantów.

Na miejscu ratownicy zastali owinięty na drzewie wrak samochodu osobowego. Jak ustalono autem podróżowało trzech mężczyzn. Zadaniem służb było dotarcie do poszkodowanych oraz wydobycie ich z rozbitego auta. Mimo wysiłków ich życia nie udało się uratować. Zmarli na miejscu zdarzenia. Jak ustalono są to mężczyźni – obywatele Ukrainy – w wieku 28, 30 i 39 lat.

Okoliczności i przyczyny wypadku bada słubicka policja. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący autem stracił panowanie nad pojazdem i bokiem uderzył w drzewo. Wiele wskazuje na to, że auto w chwili wypadku poruszało się z dużą prędkością. Droga krajowa 22 w rejonie miejsca wypadku była zablokowana przez kilka godzin. Ruch kierowano wówczas na objazdy drogami lokalnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »