Gm. Łasin: Wypadek auta i busa. Zginął jeden z kierowców

34-letni kierujący volkswagenem passatem zginął w wyniku zderzenia auta z dostawczym busem. Do wypadku doszło minionego wieczora na dk-16 w miejscowości Huta-Strzelce pod Grudziądzem. Podróżujący busem trafili do szpitala.

W czwartek (15.09) tuż po godzinie 23. strażacy z Grudziądza otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na krajowej szesnastce w miejscowości Huta-Strzelce. Zderzyły się tam dwa samochody, osobówka i dostawczy bus. Na miejsce wypadku zadysponowano zastępy PSP z JRG 1 w Grudziądzu, jak również druhowie z Łasina, Szynwałdu, Szonowa i Zawdy. Do zdarzenia skierowano również zespoły PRM i policjantów.

Na miejscu ustalono, że w zdarzeniu uczestniczą pojazdy volkswagen passat i peugeot boxer. Pojazdami poruszały się cztery osoby. W rozbitej osobówce uwięziony jest kierujący autem. Z kolei bus leży na boku. Strażacy wykonali dostęp do kierującego passatem, jednak okazało się, że obrażenia jakich doznał były śmiertelne. Trzy osoby podróżujące busem, po udzieleniu pomocy na miejscu wypadku, przewieziono do szpitala. Jeden z poszkodowanych doznał poważniejszych obrażeń.

Wstępne ustalenia pracujących na miejscu policjantów wskazują, że kierujący passatem 34-latek zjechał na przeciwny pas jezdni wprost pod busa. Policjanci ustalili również, że mężczyzna od kilku tygodni miał zatrzymane prawo jazdy. A powodem było kierowanie autem pod wpływem alkoholu. Wcześniej, z podobnych powodów, miał nakładane przez sąd zakazy prowadzenia pojazdów.

W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy PSP z Grudziądza i 6 zastępów OSP. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn wypadku.

Fotografia nagłówkowa: KM PSP Grudziądz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »