Rumian. Nie żyje strażak potrącony przez wóz strażacki. Miał 48 lat

48-letni strażak ratownik OSP Rumian zginął w wyniku obrażeń jakich doznał w wypadku podczas działań ratowniczych. Strażacy usuwali plamę oleju. Podczas akcji na mężczyznę najechał wóz bojowy OSP. Ciężko ranny druh trafił do szpitala gdzie zmarł. Kierowca wozu był trzeźwy.

Nie żyje dh Marek Bartwicki – strażak ratownik OSP Rumian koło Działdowa w województwie warmińsko-mazurskim. 48-letni strażak zmarł na skutek obrażeń jakich doznał w wyniku wypadku podczas działań ratowniczych.

Wszystko zaczęło się w poniedziałek (4.09) około godziny 22:00 na drodze powiatowej łączącej miejscowości Dębień i Rumian. Służby z Działdowa przyjęły wówczas zgłoszenie o plamie oleju na jezdni tej drogi. Na miejsce zdarzenia skierowano sześcioosobowy zastęp OSP z Rumiana. W trakcie działań związanych z usuwaniem rozlanego oleju doszło do tragicznego wypadku.

Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący pojazdem uprzywilejowanym straży pożarnej z OSP Rumian 30-latek, podczas manewru cofania pojazdem marki Star najechał na jednego ze strażaków, który wysiadł z pojazdu i stanął za nim – poinformowała we wtorek mł. asp. Justyna Nowicka z Policji w Działdowie.

48-letni strażak doznał m.in. urazu miednicy. Zespół ratownictwa medycznego – po udzieleniu niezbędnej pomocy na miejscu zdarzenia – przewiózł go do szpitala w Działdowie. Tam mężczyzna zmarł.

Jak ustalili policjanci 30-letni kierowca wozu ratowniczo-gaśniczego był trzeźwy, podobnie jak 52-letni dowódca zastępu, który również został uznany jako uczestnik tego zdarzenia. Pozostałych członków załogi wozu bojowego mundurowi uznali za osoby postronne.

Na miejscu zdarzenia policjanci, pracując pod nadzorem prokuratora, wykonali czynności dochodzeniowe. Teraz funkcjonariusze z Komisariatu w Lidzbarku będą ustalać szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku.

Kondolencje bliskim zmarłego strażaka złożyli m.in. komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak oraz prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP dh Waldemar Pawlak. Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski ogłosił żałobę na terenie gminy, która potrwa od dziś (5.09) do czwartku (7.09). W tym czasie odwołane są wszelkie imprezy rozrywkowe organizowane przez Urząd Gminy lub jednostki organizacyjne Gminy Rybno.


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »