Stołeczne pogotowie przekazało ambulanse dla jednostek OSP

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie przekazała karetki dla strażaków ochotników.

Ambulanse będą wykorzystywane do akcji ratowniczych oraz w szkoleniach. Przekazanie ambulansów odbyło się z udziałem członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbiety Lanc oraz radnego województwa mazowieckiego Piotra Kandyby.

Od lat samorząd Mazowsza wspiera jednostki OSP. Jak podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, oprócz dofinansowania do sprzętu, wozów, remontu remiz, druhowie otrzymują także ambulanse od stacji pogotowia.

Te pojazdy dla ochotników są bezcenne. To właśnie strażacy z OSP często jako pierwsi zjawiają się na miejscu wypadku. Karetki wykorzystywane są do transportu poszkodowanych, ale także pełnią funkcję mobilnych punktów pierwszej pomocy podczas lokalnych imprez – mówiła członkini zarządu Elżbieta Lanc.

Pojazdy, które zostały przekazane dla OSP Góra Kalwaria i OSP Baniocha, to specjalistyczne ambulanse typu C marki Mercedes Sprinter z 2012 r. Są wyposażone w cztery miejsca siedzące i jedno leżące, nosze, krzesełko transportowe oraz butle tlenowe z reduktorem. W ramach pomocy Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie dodatkowo przekazała środki ochrony osobistej, w tym kombinezony ochronne, maski, maseczki jednorazowe i okulary ochronne zabezpieczające przed odłamkami, środkami chemicznymi oraz krwią i wydzielinami. Pojazdy są po poprawkach blacharsko-lakierniczych i niezbędnych naprawach mechanicznych.

Druhowie z Góry Kalwarii i Baniochy będą wykorzystywać je podczas akcji ratowniczych, a także przy zabezpieczaniu imprez masowych i w szkoleniach – dodaje radny województwa Piotr Kandyba. – Kilka dni temu uczestniczyłem w przekazaniu ambulansów dla walczącej Ukrainy. Tym razem kolejne karetki, które służyły do tej pory Stołecznemu Pogotowiu Ratunkowemu, otrzymają dwie jednostki, które dobrze znam. Niech służą strażakom i mieszkańcom.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Foto: Mikołaj Michalecki /UMWM


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »