Lublin. Spłonął magazyn meblowy. W akcji robot gaśniczy

W Lublinie przy ulicy Łęczyńskiej wybuchł pożar hali magazynowej z meblami. Ogień zauważono w nocy z wtorku na środę. W działania zaangażowano 21 zastępów KM PSP Lublin i okolicznych ochotniczych straży pożarnych. Strażacy wykorzystali m.in. odebranego niedawno robota pożarniczego.

Lublin. Około godziny 2:30 w nocy z wtorku na środę (6/7.02) strażacy z KM PSP Lublin przyjęli zgłoszenie o pożarze hali magazynowej przy ulicy Łęczyńskiej. Na miejsce skierowano zastępy strażackie z miejskich jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP.

Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce strażacy zastali pożar w fazie znacznego rozwoju. Ogień zajmował znaczną część hali od strony południowej, w której magazynowano meble. Wewnątrz panowało bardzo duże zadymienie, a także wysoka temperatura. Dlatego też dowódcy nie zdecydowali się na wprowadzenie ratowników do środka.

Działania gaśnicze prowadzono więc z zewnątrz. Ponadto strażacy wykonali serię otworów w dachu hali. To pozwoliło na  ograniczenie zadymienia, a także zmniejszyć temperaturę wewnątrz obiektu. Na miejsce zadysponowano również dodatkowe zastępy PSP i ochotniczych straży pożarnych. Skierowano tam także robot pożarniczy RHYNO PROTECT francuskiej marki Shark Robotics. Jest to jedna z maszyn, które Państwowa Straż Pożarna odebrała pod koniec zeszłego roku. Dopiero wówczas możliwe było podjęcie działań gaśniczych również wewnątrz hali.

Przed południem pożar był już zlokalizowany. Trwa jego dogaszanie, a także ustalanie okoliczności i przyczyn jego powstania. Wartość strat również nie jest znana. Wiadomo, że w pożarze nikt nie ucierpiał. W kulminacyjnym momencie z pożarem walczyło 50 strażaków z 21 zastępów PSP i OSP.

Fotografia nagłówkowa: KM PSP Lublin


Napisz do autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »